Slavnostní otevření nově zrekonstruovaného závodu WAREX v Javorníku

Datum: 3.11.2010
Rekonstrukce a rozšíření výrobního závodu v Javorníku.

Tisková zpráva                                                                             
Javorník, 3. listopadu 2010

Nová pracovní místa v rekonstruovaném výrobním závodě WAREX v Javorníku

Okres Jeseník a především jeho pohraniční oblast Javorníku je jedním z regionů, který je vysoce postižen nezaměstnaností. V září tohoto roku zde dosáhla nezaměstnanost 12,8%, přičemž přes zimní měsíce je možno očekávat další její nárůst.

O to více je ceněno úsilí společnosti WAREX spol.s r.o., která zde nově zrekonstruovala a rozšířila svůj výrobní závod v Javorníku. Nově zrekonstruovaný areál umožní zachovat současná pracovní místa a vznikne tak i 70 nových pracovních míst v důsledku zvýšení výroby a zavedení nového výrobního programu. Rozvoj výrobního závodu zvýší prosperitu jednoho z nejvíce strukturálně postižených regionů v Olomouckém kraji.

Účelem projektu byla rekonstrukce areálu, který původně sloužil zemědělskému podniku jako základna pro opravy a údržbu zemědělských strojů. Areál byl v minulosti nekoncepčně řešený bez reálného předpokladu adekvátního využití a byl značně zdevastovaný. Po stavebních úpravách dle předložené stavební studie v rozsahu investice ve výši 94,5 mil. Kč bude možno areál plně využívat k průmyslové výrobě s následným zvýšením produkce výrobního závodu, konkrétně pro výrobu ocelových konstrukcí a montovaných staveb. V rámci projektu byla zrekonstruována a zmodernizována původní část areálu, zrealizována přístavba nové haly a tím zvýšena výrobní kapacita prostor celkově.

Rekonstrukce výrobního závodu znamenala nejen vznik nových pracovních míst a zvýšení kapacity závodu, ale umožnila i zlepšení pracovních prostor pro samotné zaměstnance, upevnila pozici a rozvoj MSP v regionu Jesenicko, a také posílí ekonomickou efektivnost a konkurenceschopnost firem na Jesenicku. Se vzrůstajícím počtem zakázek společnosti WAREX spol. s r.o. poroste i odběr materiálů a komponentů pro výrobu od jiných dodavatelů – podnikatelských subjektů z Jesenicka.  

Celá investice byla financována za podpory operačního programu Podnikání a inovace podporovaného Evropskou unií. Jak nás informoval ředitel společnosti WAREX  Ing. Antonín Fryč, provedením stavby v době ekonomické krize bylo dosaženo úspor při vlastní výstavbě a byly vytvořeny předpoklady pro zvýšení kapacity výroby ocelových konstrukcí a k zavedení nového výrobního programu montovaných staveb.

Celá stavba již byla úspěšně zkolaudována a slavnostního otevření zrekonstruovaného výrobního závodu WAREX, které proběhlo 3.11.2010 se zúčastnili zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, Úřadu práce, místní samosprávy a obchodních partnerů.

Napsali o nás: http://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/podivejte-se--milionu-pet-hal-a-nova-prace-pro--li.html 

Get Flash to see this player.

 

Rádi byste získali více informací?

Zadejte poptávku

Ředitelství společnosti
 +420 234 720 308
Kontejnery
 +420 234 720 308
Výměnné nástavby
 +420 584 401 154
Ocelové konstrukce
 +420 731 663 536
Kontaktovat