Chýně má novou mateřskou školu

Datum: 6.12.2011
Stavba montované přístavby MŠ pro 25 dětí v Chýni dokončena.

Chýně má novou mateřskou školu

Chýně,  30. 11. 2011 – Menší obce v blízkosti Prahy stále lákají k bydlení mladé rodiny. S tímto fenoménem souvisí nutnost zajištění nových míst v předškolním zařízení. Obec Chýně tento problém vyřešila výstavbou nové mateřské školy. Nový pavilon umožní docházku dvaceti pěti předškolákům. Výstavba probíhala od září do listopadu t.r. a vzhledem k efektivitě systému montovaných staveb WAREX vyšla obecní pokladnu na 5,5 mil. korun bez DPH.

„Naše obec je stále vyhledávaným místem pro bydlení mladých rodin, které sem láká bydlení v zeleni nedaleko Prahy. S rozvojem však přicházejí i nové požadavky na dostupnost služeb a hlavním problémem jsou i nová místa v mateřských školách. Hledali jsme efektivní, rychlé a ekonomické řešení. Nabídka montované stavby WAREX pro nás splňovala veškeré nastavené požadavky,“ uvádí starosta obce Chýně Pavel Fousek.

Nový pavilon mateřské školy v Chýni je řešen jako samostatně stojící jednopodlažní objekt, zastřešený plochou střechou, propojený s přízemím původního objektu MŠ. Celý areál mateřské školy systému WAREX má tvar obráceného písmene "L" s orientací denních místností na jihozápad. Nosnou konstrukci dostavby objektu nového pavilonu MŠ tvoří ocelový, montovaný skelet z ocelových sloupů. Obvodové stěny jsou sendvičové. Interiérová strana je tvořena předstěnou ze sádrokartonu. Fasády jsou z tenkovrstvé omítky v rámci kontaktního zateplovacího systému. Střecha je navržena jako plochá jednovrstvá. Vnitřní příčky jsou sádrokartonové. Na podlaze je PVC nebo dlažba. Okna a vnější dveře jsou v plastovém provedení s izolačním trojsklem. Pavilon bude vytápěn kotlem na zemní plyn. Do nového pavilonu je přístup z jihovýchodní strany zahrady do zádveří, odkud je přes šatny přístup do prostoru denní místnosti. Z denní místnosti je přístup do sociálního zařízení pro děti, skladu lehátek, kanceláře a přípravny jídel. Z denní místnosti je rovněž přístup na zahradu. Průběh výstavby MŠ pro 25 dětí v Chýni.

„Poptávka po systému montovaných staveb WAREX  dokazuje, že obce velmi dobře vnímají potřeby svých občanů a snaží se rychle a efektivně řešit jejich problémy. Variabilita systému umožňuje vyjít vstříc i městům a obcím, které nemají vhodné místo pro úplně samostatnou stavbu, tím, že nový objekt může být napojen na stávající komplex zařízení,“ vysvětluje majitel společnosti WAREX Antonín Fryč. „Výhodou našich stavebních programů není jen jejich variabilita, dají se snadno přebudovat dle požadovaného účelu, ale i výrazná časová a finanční úspora.“

Z tisku:

http://stavitel.ihned.cz/c1-53943450-chyne-ma-novou-materskou-skolu

http://moderniobec.ihned.cz/c1-54337410-montovane-stavby-skolek-voli-v-obcich-ktere-rychle-rostou

 

Rádi byste získali více informací?

Zadejte poptávku

Ředitelství společnosti
 +420 234 720 308
Kontejnery
 +420 234 720 308
Výměnné nástavby
 +420 584 401 154
Ocelové konstrukce
 +420 731 663 536
Kontaktovat