Montovaná školka s ocelovým skeletem opláštěným sendvičovými panely v České Lípě

Datum: 5.12.2012
Slavnostní otevření Mateřské školy Pastelka proběhlo 5.12.

Dvoupodlažní montovaná mateřská školka v České Lípě otevřena.

Česká Lípa 5. 12. 2012 – Nedostatek míst v mateřské školce nyní vyřešili v České Lípě, kde vznikla nová dvoupodlažní mateřská školka pro dalších 75 dětí. Přístavba z montovaného systému s ocelovým skeletem WAREX vyšla obecní kasu na 21,6 miliónů korun bez DPH. 

Rozhodli jsme se postavit novou školku i přes to, že ostatní mateřinky ve městě by zrušenou mateřskou školu Pastelka kapacitně pokryly. Na Svárově totiž žije mnoho mladých rodin s malými dětmi a my jsme jim chtěli dopřát komfort mít školku kousek od domu. Věřím, že to matky s malými dětmi, které na Svárově bydlí, ocení a že jim nová školka usnadní každodenní péči o jejich ratolesti,“ uvedla starostka České Lípy Hana Moudrá.  

Nová školka má kapacitu 75 dětí. Je koncipována jako dvoupodlažní nepodsklepený objekt obdélníkového tvaru s plochým zastřešením. Hlavní vstup je na severní straně budovy, od příjezdových komunikací v ulicích U Rybníčku a Svárovská. Na východní straně objektu je samostatný vchod pro zásobování, na jižní straně je dětem nově k dispozici téměř dvojnásobně větší zahrada, než měly dříve. V přízemí se nachází jedna třída pro 25 dětí s příslušenstvím, kanceláře pro zaměstnance a výdejna jídla. V prvním patře jsou další dvě třídy, každá pro 25 dětí, s příslušenstvím a malá výdejna jídla. To se do školky bude dovážet z nedaleké ZŠ Partyzánská. 

Životnost objektu je minimálně 60 let. Vzhledem k tomu, že představitelé města chtěli mít školku postavenou v co nejkratším možném čase a za co nejméně peněz, jedná se o montovanou školkuocelovým skeletem opláštěným sendvičovými panely. Vnější stěny jsou zateplené kontaktním zateplovacím systémem, v budově jsou plastová okna. Školka se začala stavět letos v létě, dokončená byla v listopadu. Celkové náklady na stavbu, jejímž dodavatelem je společnost Warex, se vyšplhaly na zhruba 21,6 milionů korun. Průběh výstavby MŠ pro 75 dětí v České Lípě

Výhodou našich stavebních programů není jen jejich variabilita, dají se snadno přebudovat podle požadovaného účelu, ale i výrazná časová a finanční úspora,“ uvedl majitel společnosti WAREX Antonín Fryč.

Čeká nás nyní hodně změn, všechno bude pro nás nové, budeme se učit vše znovu. Máme z toho přirozeně trochu strach. Budeme si také muset zvyknout na budovu, která je menší, než původní objekt. Ale nová Pastelka je hezká, moderní a my se do ní velmi těšíme. Budeme zase po více než roce všichni spolu,“ doplnila ředitelka Mateřské školy Pastelka Jana Červinková.

 

Rádi byste získali více informací?

Zadejte poptávku

Ředitelství společnosti
 +420 234 720 308
Kontejnery
 +420 234 720 308
Výměnné nástavby
 +420 584 401 154
Ocelové konstrukce
 +420 731 663 536
Kontaktovat