Výměnné nástavby

Výměnné nástavby vyrábíme ve vlastním výrobním závodě v Javorníku od r. 2018.

Výměnné nástavby patří do skupiny intermodálních nákladních jednotek, které jsou vhodné pro evropskou kombinovanou dopravu po silnici, železnici, vnitrozemskou vodní a námořní dopravu.

Výměnné nástavby jsou velmi moderním a efektivním přepravním prostředkem pro kombinovanou dopravu, kdy se snižuje na minimum použití dopravního prostředku a pro naložení na silniční dopravní prostředek není potřeba jeřáb.

Systém výměnných nástaveb umožňuje minimalizovat prostoje dopravních prostředků, kombinaci více druhů dopravy a tím minimalizaci zátěže na životní prostředí, snižování dopravní zátěže silničních komunikací. Užití výměnných nástaveb eliminuje nutnost užití manipulačního prostředku při nakládce u zákazníka na silniční dopravní prostředek.

Výměnné nástavby WAREX splňují všechny požadované normy a předpisy a jsou certifikovány mezinárodní certifikační společností.

technický popis ke stažení:

Vizualizace:

Vizualizace výměnné nástavby Vizualizace výměnné nástavby Vizualizace výměnné nástavby Vizualizace výměnné nástavby Vizualizace výměnné nástavby Vizualizace výměnné nástavby

základní parametry výměnných nástaveb

 • Délka 7450 mm
 • Šířka 2550 mm
 • Výška 2750 mm / výška včetně podpěrných noh 3720-4070 mm
 • Celková přepravní (provozní) hmotnost 18 000 kg
 • Pevnost podlahy pro manipulaci s vysokozdvižným vozíkem do 5 460 kg 

NORMY A PŘEDPISY

 • CEN/TS 138553 výměnné nástavby rozměry, konstrukční požadavky, zkoušení
 • ČSN EN 284 rozměry a všeobecné požadavky
 • ČSN EN 283 výměnné nástavby zkoušení
 • CSC bezpečnostní schválení
 • UIC transport po železnici

Popis Výměnných nástaveb

Podlaha

Podlaha je tvořena z uzavřených ocelových profilů tl. 3 mm, jakosti S235 JRH. Na pochozí vrstvu je použita voděodolná překližka tl. 21 mm. Tato kombinace zajišťuje vysokou nosnost, která umožňuje zatížení podlahy nápravou vysokozdvižného vozíku až 5 460 kg.

Na spodní části se nachází naváděcí tunel šíře 600 mm z uzavřených profilů, který slouží k nasměrování návěsu automobilu při nakládce. Dále jsou zde otvory pro manipulaci vysokozdvižným vozíkem a jistící prvky pro bezpečnou přepravu. V přední části je umístěn výsuvný žebřík a schránka na dokumenty. V zadní části se nachází nárazník, který zabraňuje mechanickému poškození při nakládce.

 

Podpěrné nohy

Jedná se o kvalitní výrobek prověřené německé firmy, který splňuje veškeré bezpečnostní standardy, vysokou stabilitu a snadnou manipulaci při podjíždění.

 

Obvodové stěny

Nosný rám je navržen z ohýbaných profilů tl. 3-4 mm. Obvodové stěny jsou tvořeny z profilovaného plechu tl. 1,5 – 2 mm, který zaručuje dostatečnou pevnost dle ČSN EN 283.

Cirkulaci vzduchu zajišťují čtyři ventilační otvory, umístěné v horní části podélných stěn.

 

Upevnění nákladu

Na vnitřních stěnách je umístěn systém upínacích otvorů, který zaručuje dostatek možností (kombinací) pro zajištění jakéhokoli druhu nákladu.

 

Sekční vrata

Hlavní vstup do nástavby je tvořen hliníkovými sekčními vraty, které se vysouvají směrem dovnitř pod střešní konstrukci. Umožňují tak využití celého světlého průchodu nástavby pro nakládku.

 

Povrchová úprava/polepy

 • Reklamní polepy, lze zhotovit dle přání zákazníka
 • Bezpečnostní označení dle ČSN EN 283 a 284
 • Systém protikorozní ochrany je připraven na základě ISO 12944-5
 • Nátěrový systém do korozního prostředí C4 - M dle normy 12944-2
 • Dvoukomponentní epoxidový základ, min. 80 µm
 • Dvoukomponentní polyuretanový vrchní nátěr, RAL 9010, min. 100

Princip vyložení a naložení na vozidlo

Pomocí hydraulického zařízení (součást návěsu vozidla), se nástavba zvedne do požadované výše, aby bylo možné vysunout podpěrné nohy, které se následně zajistí zámkem a čepem. Jakmile jsou podpěrné nohy sklopeny, spustí se rám vozidla i s nástavbou do původní polohy. Řidič pak s návěsem vyjede a nástavba zůstává stát samostatně na podpěrných nohách. Nakládka pak probíhá opačným postupem.

Ostatní způsoby manipulace

Manipulace může být prováděna pomocí bočních chapadel, lanových závěsů, ale také klasickými portálovými jeřáby či jinými manipulačními prostředky jako u klasických kontejnerů.

 

Rádi byste získali více informací?

Zadejte poptávku

Ředitelství společnosti
 +420 234 720 308
Kontejnery
 +420 234 720 308
Výměnné nástavby
 +420 584 401 154
Ocelové konstrukce
 +420 731 663 536
Kontaktovat